Школа децентралізації для молоді

Проект «Школа децентралізації для молоді» було реалізовано Громадською організацією «Рада молодих вчених» та профінансовано Федеральним Департаментом закордонних справ Швейцарії (FDFA) через Бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні за підтримки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Метою проекту було ознайомлення учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області з головними перевагами реформи децентралізації в Україні, удосконалення навичок ведення старшокласниками дебатів з соціально-економічних питань, формування активної життєвої позиції молодої людини.

Термін реалізації: 01.08.2015-31.12.2015

Основні завдання проекту:

  • акцентування уваги викладачів та учнів на сучасних проблемах громади;
  • формування громадської, правової, суспільно-політичної свідомості у молоді;
  • орієнтація викладачів на включення в освітній процес методики підготовки молоді як громадян демократичного суспільства й правової держави.

Реалізація проекту здійснювалася поетапно:

1 етап: дводенний семінар у м. Суми для більше ніж 50 учителів загальноосвітніх закладів Сумського, Охтирського, Білопільського, Лебединського, Роменського, Липоводолинського, Великописарівського, Тростянецького, Краснопільського та Недригайлівського районів.

2 етап: два виїзні тренінги-семінари з основ децентралізації для загальноосвітніх навчальних закладів найвіддаленіших територіальних громад у містах Конотоп (Західний регіон) та Шостка (Північний регіон). Це дозволило розширити географію проекту та впровадити розроблений курс у більшій кількості шкіл області.

3 етап: дводенні обласні дебатів з основ децентралізації влади серед учнівських команд ЗОШ І-ІІІ ступенів Сумської області. У дебатах взяли участь 12 команд, які пройшли попередній конкурсний відбір (підготовка презентацій на тему «Децентралізація влади та ефективне місцеве самоврядування – шлях успіху України»). Загалом на електронну адресу проекту було надіслано 26 конкурсних робіт. У якості бонусу командам, які не ввійшли до фіналу було запропоновано взяти участь у тренінгу з побудови команди (тімбілдінгу) «Сильна команда – запорука успіху!», який став чудовою платформою для відкритої комунікації учасників між собою.

Результати:

  1. Розробка та видання методичних рекомендацій з викладання курсу «Основи децентралізації влади для школярів».
  2. Випуск вебінару з основ децентралізації влади на тему: «Самостійна громада як основа сильної держави».
  3. Випуск першого мульт-коміксу з курсу «Основи децентралізації влади для школярів».
  4. Підвищення рівня знань учнів 10-11 класів з місцевого самоврядування та формування громадської самосвідомості серед молоді (близько 5 тис. осіб).
  5. Удосконалення навичок ведення дискусії у школярів під час проведення «Молодіжних дебатів» (40 осіб).
  6. Створення мережі молодих лідерів-реформаторів, здатних адекватно оцінювати сучасні тенденції розвитку України та приймати самостійні рішення.
  7. Поширення напрацьованої інформації серед учителів «Основ економіки» шкіл з інших регіонів України шляхом розширення географії проекту.

Фото
Відео